Efekt perfekcyjnych rzęs!

Zabiegi przedłużania rzęs to sposoby, aby swojemu oku nadać charakteru i podkreślić piękny kolor tęczówki lub dodać stylizacji niepowtarzalnego efektu. Zawsze oczywiście można próbować w domu. W drogeriach i sklepach kosmetycznych dostępnych jest wiele różnego rodzaju i typu sztucznych rzęs. Możemy przyklejać całe kępki lub pojedyncze włoski. Możemy to robić w stosunku 1:1 lub 2:1. Co jeśli chcemy uzyskać niepowtarzalny i wręcz teatralny efekt. Jaki zabieg wypróbować, aby nasze rzęsy wyglądały zjawiskowo a nie groteskowo. Czym należy się kierować podczas doboru rzęs. Poniżej postaramy się rozwiać wszystkie wasze wątpliwości i odpowiedzieć na wszystkie nurtujące was pytania.

Jakie sztuczne rzęsy wybrać?

Możliwości na polskim rynku kosmetycznym jest wiele. Istnieją całe kępki rzęs lub pojedyncze włoski. Możemy pokusić się o zrobienie tego zabiegu w domu, możemy również pójść do kosmetyczki lub do kompleksowego salonu kosmetycznego, w którym oprócz zabiegu wykonamy maseczki nawilżające na powieki i wiele innych zabiegów upiększających. Jeśli już zdecydujesz się na bycie klientką takiego miejsca, i wiesz, że chcesz doczepić sobie rzęsy 3D czyli takie, które doklejane są w stosunku 3:1. Oznacza to nic innego, jak na jedną twoją naturalną rzęsę przypadają 3 sztuczne, jedwabne lub jedwabno-syntetyczne. Przedłużanie rzęs metodą 3D to tzw. szkoła rosyjska. Tak, za naszą wschodnią granicą, tego typu zabiegi to niemalże codzienność dla salonów kosmetycznych nastawionych na żony, kobiety lub kochanki oligarchów. Próżno ich szukać w biednych zagrodach Kaukazu, ale nie mówmy o geopolityce. Tak, więc trend rzęs 3D przybył do nas od Rosjan. Oni poszli jeszcze o krok dalej i oprócz tego typu zabiegów mają jeszcze takie, jak 5D oraz 8D. Nam natomiast wystarczy 3. Mnożenie sztucznych nitek może i jest dobre, ale chyba dla aktorek teatrów dramatycznych, a nie dla kobiet do codziennego życia. Tak, więc rzęsy 3D, to jak już ustaliliśmy takie sztuczne jedwabne kępki, których ilość jest trzy razy taka, jak ilość naszych naturalnych.

Codzienne funkcjonowanie z rzęsami 3D!

Tak, jak ma to miejsce z innymi metodami przedłużania rzęs, tak w przypadku tych 3D należy mieć na uwadze kilka zasadniczych aspektów. A mianowicie, higiena oczu. Sztuczne rzęsy, tak jak naturalne możemy również pokrywać maskarą. I jeśli taki rodzaj ich malowania wybierzesz to wiedz jedno, codzienna ich pielęgnacja to prawdziwe wyzwanie. Bowiem toaletę musisz wykonywać niezwykle delikatnie. Musisz mieć na uwadze, że na powiece masz klej oraz to, że po prostu mogą one zacząć odpadać, gdy np: za mocno pociągniesz lub potrzesz po nich wacikiem. Musisz również zwrócić uwagę na rodzaj tonika lub płynu micelarnego oraz żelu do twarzy. Warto jest zakupić takie, które dodatkowo dbają o oczy i właśnie skórę na powiekach. Dostępne są w sklepach i drogeriach z kosmetykami do pielęgnacji twarzy. Codzienna higiena oczu przy ich użyciu będzie zdecydowanie lepsza dla sztucznych rzęs.

Następnie powinnaś mieć na uwadze, że sztuczne rzęsy będą z tobą, tak długo, jak długo żyją i rosną twoje naturalne. Można to porównać do tipsów. Sztuczne rzęsy oraz paznokcie jak gdyby rosną wraz z naszymi włoskami i paznokciami. I nie ma na to rady. Po prostu natura! Dlatego ich życie będzie tak długie, jak życie twoich rzęs.

Dodatkowo musisz zwrócić uwagę również na sposób w jaki śpisz. Tak! Podczas posiadania sztucznych rzęs- szczególnie tych 3D musisz niestety spać na plecach lub boku. I jeśli taki rodzaj odpoczynku właśnie preferujesz to raczej nic się nie zmieni w twoim śnie, ale jeśli wolisz sen na brzuchu, to niestety będziesz zmuszona z niego zrezygnować. Dlaczego? Dlatego, że sztuczne rzęsy nie lubią zgniatania i przyciskania, a niestety tak jest podczas spania w pozycji niemowlaka.

Czy rzęsy 3D są dla ciebie?

To trudne pytanie i jeszcze trudniejsza odpowiedź. Tak, jak ma to miejsce w przypadku innych zabiegów kosmetycznych, tak i tutaj musisz sobie zadać pytanie, jaki efekt chcesz uzyskać, czy w ogóle dobrze będziesz się czuła ze sztucznymi rzęsami, czy nie będą ci przeszkadzały w codziennym funkcjonowaniu, bo np: uprawiasz sport, chodzisz na basen czy może w ogóle preferujesz aktywny tryb życia, taki który obarczony jest koniecznością ciągłego malowania i zmywania oka. Możesz potrenować z takimi rzęsami, które kupisz w sklepie i dokleisz je sobie na krótko, na jedną imprezę. Będziesz wówczas wiedziała, czy jest to dla ciebie. Jeśli tak, to nic nie będzie stało na przeszkodzie żeby umówić się na wizytę u kosmetyczki i zrobić sobie te 3D.

Jeśli chodzi o aspekty zdrowotne, to powinnaś wziąć pod uwagę, to czy nie jesteś uczulona na naturalne włosie (bowiem możesz wybrać rzęsy z borsuka, czyli naturalne). Powinnaś również sprawdzić czy nie masz uczulenia na klej, który wykorzystywany jest do ich przytwierdzenia do powieki.

Cena rzęs 3D!

Chyba najważniejsza kwestia, a mianowicie cena zabiegu przedłużenia rzęs efektem 3D. koszt takiego zabiegu kosmetycznego zależy od bardzo wielu kwestii. Pierwszą jest, niewątpliwie lokalizacja salonu, gdzie chcemy poddać się przedłużeniu. Wiadomo, inna będzie w centrum Polski w Warszawie czy Łodzi, jeszcze inna w Poznaniu. Natomiast jeszcze inna w małym miasteczku. Cena będzie również uzależniona od umiejętności kosmetyczki, od jej wprawy, a także od rodzaju użytych komponentów, to jest od: rodzaju włosia, czy będzie ono borsucze czy jedwabne czy sztuczne oraz od siły i jakości kleju. Ważne podczas wysokości stawki za rzęsy 3D jest również fakt czy jesteśmy stałymi klientkami salonu kosmetycznego, czy robimy to po raz pierwszy.

Niestety im więcej aspektów tym cena inna. Czasem wyższa a czasem niższa.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułTwarz prostokątna
Następny artykułPuder sypki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here