Problem wypadających włosów zdecydowanie częściej dotyczy mężczyzn. Zazwyczaj to mężczyźni cierpią na łysienie androgeniczne, które jest przyczyną kompleksów, a także prowadzi do niskiej samooceny. Niestety ten problem dotyczy także kobiet, które bardzo często jeszcze mocniej przeżywają ten problem, gdyż włosy dla kobiet są synonimem kobiecości. Jedyną skuteczną metodą leczenia jest przeszczep włosów.

Lekarz od włosów – metody przeszczepu

Lekarz od włosów na pierwszej wizycie przeprowadza rozmowę z pacjentem na temat oczekiwań dotyczących przeszczepu. Do tego zabiegu zakwalifikowane są tylko osoby, które są zdrowe i nie przyjmują żadnych leków, które mogą wpływać na krzepliwość krwi. Również osoby z nieustabilizowaną cukrzycą czy nadciśnieniem tętniczym nie mogą zostać poddane zabiegowi. Lekarz od włosów zleci przeprowadzenie badań, by dokładnie poznać stan zdrowia pacjenta. Po pozytywnej weryfikacji i zakwalifikowaniu do zabiegu zostanie dobrana najlepsza metoda. Oczywiście zależy ona od stanu i etapu, na którym znajduje się łysienie. Jedną z najpopularniejszych metod jest metoda FUE, gdzie pojedyncze mieszki włosowe zostają pobrane. Blizny nie są absolutnie widoczne, co niewątpliwie jest zaletą. Jednak taki przeszczep włosów jest bardzo czasochłonny. Unowocześnieniem tej metody jest transplantacja S.A.F.E, gdzie etapy są takie same, jednak różnicą jest sposób pobierania mieszków włosowych. W tym przypadku stosuje się podciśnienie oraz pneumatyczny transport. Ta metoda umożliwia także uzupełnienie ubytków w zaroście. Metodą , która najczęściej dedykowana jest dla mężczyzn jest BHT. W tej metodzie mieszki włosowe pobiera się z innych części ciała a nie głowy. Najczęściej jest to klatka piersiowa, broda czy też pachy. Jednak i ta metoda ma pewne wady. Otóż pobierane włosy np. spod pachy różnią się od włosów z głowy, co stanowi także problem. Również transplantacja włosów tym sposobem wymaga zastosowania większego znieczulenia.

Przeszczep włosów cena

Przeszczep włosów cena zależy w dużej mierze od kliniki ją się wybierze oraz miasta. Ceny przeszczepu włosów w Warszawie są wyższe niż w przypadku Katowic, jednak przy wyborze nie należy kierować się ceną, ale renomą kliniki i kompetencjami lekarza.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z drturowski.pl

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here