Pracowanie w domu dzisiaj znaczy coś zupełnie innego, niż jeszcze kilka lat temu. Przed paroma laty osoby, które jakichś względów nie mogły podejmować pracy w stacjonarnie zlokalizowanych miejscach podejmowały się pracy chałupniczej – oferty najczęściej dotyczyły składania długopisów lub szycia lub odszywania całych, niewielkich kolekcji – oczywiście przy posiadaniu odpowiednich umiejętności krawieckich, manualnych oraz odpowiedniego sprzętu.
Obecnie o pracy chałupniczej i ofertach myślą przede wszystkim osoby starsze czy będące na emeryturze, ale także matki z małymi dziećmi, które potrzebują dorobić do pensji czy zasiłku, a nie mają możliwości wrócić do swojej normalnej, etatowej pracy.
Wśród ofert wciąż można znaleźć składanie długopisów. Tutaj jednak wielu przestrzegało o nieuczciwych firmach oferujących przysłanie pierwszej partii towaru do złożenia, ale dopiero po zapłaceniu niemałej sumy. Wciąż można znaleźć również oferty pracy chałupniczej dla krawcowych oraz szwaczek. Zlecenia najczęściej dotyczą odszywania prostych elementów, breloków, smyczy, fartuchów, kołder, czasem konfekcji dziecięcej, czyli wszystkiego, co w domowych warunkach jest możliwe do wykonania.
Oferty pochodzą również od drukarni i polegają na składaniu i sklejaniu skoroszytów oraz gotowych, wydrukowanych teczek. Materiały są dostarczane, a gotowy towar odbierany na terenie wskazanych, konkretnych gmin.
Zdarzają się też propozycje od firm produkcyjnych, te chociaż oferują proste prace manualne, mają najczęściej większe wymagania – na przykład lokalowe. Zdarza się, że towar jest dostarczany na europaletach i na takie też musi się znaleźć miejsce w domu, aby możliwe było podjęcie współpracy.
Oczywiście wśród prac chałupniczych obecnie nie zabraknie też propozycji pracy przed komputerem przez kilka godzin dziennie, polegającej na klikaniu w reklamy czy wypełnianiu niskopłatnych ankiet.
Każda z tych prac będzie miała podobny charakter niezależnie od branży. Każda z nich będzie raczej monotonna, powtarzalna, nudna, męcząca oczy czy plecy. Trzeba też wiedzieć, że trzeba naprawdę wiele wykonać konkretnych przedmiotów, aby otrzymać dobre wynagrodzenie – poszczególne sztuki opłacane są wręcz groszowo.

http://www.latawcedmuchawce.pl/

[Głosów:1    Średnia:2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here