Czym jest frezarka i jakie są jej najczęstsze zastosowania? W jaki sposób wybierać frezy i czym sugerować się przed ich zakupem?

Do czego służy frezarka do skórek?

Frezarka do skórek to niewielkie i bardzo proste w obsłudze urządzenie, które powinno znaleźć się w kosmetyczce każdej kobiety. Dzięki temu sprzętowi o wiele łatwiej zadbać o to, aby Twoje dłonie i paznokcie prezentowały się estetycznie i elegancko na każdym kroku – tak naprawdę do tego właśnie służy frezarka do skórek. Za jej pomocą możesz też m.in. usunąć manicure hybrydowy, manicure żelowy czy manicure akrylowy. Na tym nie kończy się lista zastosowań frezarek do skórek i paznokci – produkty te sprawdzają się przy szeroko rozumianym tworzeniu unikalnych kompozycji na paznokciach. Aby jednak wykorzystać pełnię możliwości tego urządzenia, konieczne są specjalne nakładki, czyli frezy.

Frezy do frezarki – jak je wybrać?

Do Twojego wyboru jest cała masa frezów, są one wykonane z różnorodnych materiałów i w odmienny sposób, dzięki czemu mogą mieć bardzo różne zastosowanie. Dlatego też zanim kupisz kilka frezów, lepiej najpierw zastanowić się nad tym, w jakim celu zamierzasz korzystać z frezarki. Z tego samego powodu należy również przyjrzeć się parametrom poszczególnych frezów – jednym z kluczowych jest gradacja. Jej poziom oznacza się za pomocą kolorów, co ułatwia znalezienie poszukiwanego elementu. Frezy o mniejszej gradacji mają jaśniejsze kolory, najsłabsze są zatem żółte, potem kolejno występują barwy: czerwona, niebieska, zielona i czarna. Jeżeli frez dysponuje dwukolorowym oznaczeniem, ma gradację pośrednią. Oprócz tego koniecznie zwróć uwagę na ziarnistość frezów.

W kontekście frezów bardzo ważne jest ich przeznaczenie – o czym wspomniano zresztą już wcześniej. W sieci czy na sklepowych półkach znajdziesz m.in. frezy do zrogowaceń, frezy do sztucznych paznokci, frezy do skórek czy zwykłe polerki. Często o faktycznym komforcie pracy z daną frezarką (i frezami) decydują osobiste upodobania – jeśli więc to możliwe, dobrze sprawdzić kilka frezów różnego typu we własnych rękach.

Zanim podejmiesz decyzję o zakupie określonych frezów, koniecznie weź pod uwagę ich materiał wykonania. Najczęściej spotykane są frezy diamentowe, ceramiczne, kamienne, filcowe i gumowe, możesz jednak wybrać spośród wielu innych. Materiał wykonania frezu decyduje m.in. o jego twardości i jakości pracy z nim.

Sama praca z frezarką raczej nie jest uznawana za specjalnie trudną czy skomplikowaną, jeśli jednak będzie to dopiero pierwszy Twój kontakt z tym urządzeniem, warto poświęcić kilka chwil na naukę. Najlepiej spróbuj najpierw poradzić sobie ze swoimi paznokciami, w razie potrzeby poproś o radę bardziej doświadczoną koleżankę lub obejrzyj jeden z wielu poradników wideo, które znajdziesz w internecie.

Zależnie od tego, jak bardzo swobodnie czujesz się z frezarką w ręku, dopasuj jej prędkość. Pamiętaj też, aby frez delikatnie przykładać do płytki paznokcia i równomiernymi, powolnymi ruchami przesuwać końcówkę od skórek aż do brzegu paznokcia. Nie dociskaj zbyt mocno urządzenia, gdyż może powodować to uszkodzenia skóry lub paznokci.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here