Co to znaczy dobra fryzura?

Pewnie nie jedna z nas przed pójściem do fryzjera zastanawia się jaką fryzurę wybrać. Czy pozostać przy tej obecnej, czy może zaszaleć i na wiosnę zrobić sobie całkiem nowy look. Niezależnie od tego czy masz cienkie włosy, które się plączą i bez stylizacji i tony lakieru na włosach nie chcą się za bardzo układać, a dodatkowo mają skłonności do przetłuszczania się, czy może jesteś w tej drugiej szczęśliwej grupie kobiet, mają włosy grube, lśniące i bujne. Mają przepiękny kolor i zawsze świetnie w nich wyglądasz. Warto jest zastanowić się jak fryzura będzie dla ciebie odpowiednia? W jakich włosach każdy zwróci na ciebie uwagę i będziesz zawsze chwalona za jej doskonałe ułożenie i stylizację. Jeśli chcesz poznać tajniki doboru fryzury do kształtu twarzy i nie tylko, to zostań z nami i przejrzyj poniższy tekst. Może zawarte w nim informacje przydadzą ci się przy kolejnej wizycie u stylisty. A jeśli nie tobie bezpośrednio, to może dzięki tej wiedzy będziesz doskonałym doradcą dla swojej mamy, babci, siostry czy koleżanki. Bez względu na to jak wykorzystasz i spożytkujesz poniższe informacje to miej świadomość, że z pewnością będziesz bogatsza o nowe i niejednokrotnie zaskakujące otoczenie informacje.  Bowiem wiedza na tematy nietypowe, to największy atut każdego człowieka.

Jaka fryzura będzie dla mnie najlepsza?

Aby poprawnie odpowiedzieć na to pytanie, należy wiedzieć jakiego kształtu twarzy jesteś posiadaczką. Na tej podstawie najłatwiej jest dobrać fryzurę, która korzystnie wpłynie na twój wygląd i będziesz zawsze „modna”.

Pierwsza z metod określenia kształtu twarzy to metoda na zdjęcie:

Metoda na „zdjęcie” to nic innego jak zrobienie sobie tzw. selfie czyli zdjęcie en face. W tym celu będziesz zmuszona spiąć wszystkie kosmyki włosów i zaczesać je do tyłu głowy, tak aby cała twarz, również uszy były odsłonięte. Tak jak ma to miejsce podczas sesji do robienia zdjęcia dowodowego lub do innego dokumentu. Wówczas będzie mogła określić długość i szerokość swojej twarzy. Będziesz widziała nos, żuchwę oraz kości jarzmowe i skroń.

Metoda na miarę:

Kolejną metodą możesz również skutecznie pomóc innym osobom, których zdjęcia nie posiadasz. Polega ona na niczym innym, jak pomiarze twarzy i określeniu kształtu na podstawie wyliczeń i wcześniej sporządzonych wytycznych. W tym celu będziesz zmuszona przeprowadzić kilka obliczeń i miar, ale z pewnością sobie poradzisz. Wyniki zapisz na karteczce, aby zawsze móc do nich spojrzeć.

Na początek zmierz trzy odcinki twarzy w jej długości. Od linii włosów do oka, od oka do końca nosa i od nosa do końca brody. W owalu wszystkie te trzy części są równe. Jeżeli w Twoim przypadku któraś z nich nie przystaje do reszty, wówczas to ją należy wizualnie korygować.

Następnie zmierz trzy odcinki twarzy w jej szerokości. W strefie czołowej, w miejscu kości jarzmowych (pot. policzkowych) oraz kości żuchwy. e miary w owalu także są równe. Jeżeli w Twoim przypadku twarz jest najszersza w obrębie czoła a następnie zwęża się ku dołowi, oznacza to, że jej kształt to trójkąt, jeżeli jest przeciwnie – wówczas to odwrócony trójką.

Na podstawie powyższych wyliczeń będzie w stanie dopasować swoja twarz do konkretnego typu, który został sklasyfikowany i opisany.

Wyróżniamy następujące kształty twarzy:

  • Twarz owalna – jej kształt jest lekko podłużny, ale z zaokrąglonymi policzkami i owalną, łagodną linią włosów nad czołem. Długość twarzy wynosi około 1,5 raza więcej niż jej szerokość. Czoło i szczęka mają tę samą szerokość. Dobieranie fryzury do twarzy owalnej jest bardzo proste, ponieważ większość fryzur wygląda korzystnie. Najważniejsze jest podkreślenie atrybutów urody.
  • Twarz okrągła – jest to twarz przypominająca kształt koła, gdzie długość jest zbliżona do szerokości.
  • Twarz kwadratowa – osoby z kwadratową twarzą mają mocne i szerokie czoło i kwadratową szczękę.
  • Twarz w kształcie serca – ten kształt jest szeroki w okolicach czoła i kości policzkowych i wąski w szczęce.
  • Twarz trójkątna – czoło jest szerokie, z kolei szczęka wąska.
  • Twarz w kształcie diamentu – jej cechą charakterystyczną są wydatne i szerokie kości policzkowe oraz dosyć szerokie czoło oraz broda.
  • Twarz podłużna – jest ona dłuższa niż szersza, a linia policzka jest długa i prosta.

Jak więc dobierać fryzury do kształtu twarzy?

Powyższe wyliczenia oraz klasyfikacja konkretnego typu kształtu twarzy, to dopiero początek drogi do upragnionej fryzury. Na podstawie zebranych danych możesz śmiało zająć się znalezieniem swoje wymarzonej fryzury, takiej w której ty i twoje włosy będziecie zadowoleni. One z powodu dobrego cięcia i wymodelowania, ty natomiast z perfekcyjnego i modnego wyglądu.

Zacznijmy więc od twarzy okrągłej:

Celem fryzury dobieranej do kształtu okrągłego,  jest optyczne jej wydłużenie oraz wyszczuplenie. Najlepsza metoda to zasłonięcie jej boków włosami, jednak nie gładko przylegającymi do głowy. Poleca się fryzury asymetryczne grzywki zaczesane na bok. Włosy cieniowane na czubku głowy – maksymalna objętość włosów powinna znajdować się na czubku głowy, a minimalna na linii policzków. Fryzury nachodzące swobodnie na twarz. Należy bezwzględnie unikać, Długich, prostych grzywek, które skracają twarz i sprawiają, że wydaje się ona jeszcze bardziej okrągła. Gładko zaczesanych fryzur odsłaniających skronie. Włosów o długości kończącej się na linii policzków. Fryzur, w których objętość skupia się na linii kości jarzmowych.

Fryzury do kształtu kwadratowego:

W tym przypadku fryzura powinna łagodzić rysy twarzy i optycznie zwęzić ją na wysokości szczęki. Ogólnie polecane są fryzury  o miękkiej linii, które nachodzą na boki twarzy i lekko ją zakrywają. Jako wyznacznik można przyjąć linię brwi, włosy powinny dochodzić do łuku brwiowego. Cięcia asymetryczne i loki. Wycieniowane kosmyki zasłaniające kości policzkowe i dolną szczękę. Jeśli lubisz związywać włosy lub po prostu musisz to robić , to pamiętaj o wypuszczeniu kilku kosmyków włosów, które będą opadały na twarz. Stanowczo nie powinnaś nosić: prostych grzywek,  fryzur kończących się na linii brody, geometrycznych fryzur, które podkreślają wyraźne rysy oraz  prostych, przylegających do twarzy włosów.

Fryzury do kształtu twarzy owalnej:

Dobrana fryzura ma optycznie skrócić twarz poprzez zatuszowanie długiego czoła lub szczęki i nadanie jej bardziej zaokrąglonych kształtów. Zdecydowanie poleca się długie grzywki, które zasłaniają czoło, wszelkiego rodzaju loki i fale, które nadadzą fryzurze objętości i zatuszują zaburzone proporcje twarzy. a także noszenie włosów półdługich. Styliści odradzają: fryzur, które przysłaniają twarz – sprawią, że wyda się ona jeszcze bardziej pociągła. Włosów o równej długości na całej ich linii i  pasm gładko przylegających do twarzy.

Fryzury do kształtu twarzy trójkątnej (sercowatej):

Tutaj fryzura winna optyczne poszerzyć twarz w jej dolnej części i zrównoważyć szerokie czoło. Każdy stylista i dobry fryzjer poleci ci włosy długie oraz półdługie, loki i inne fryzury objętościowe i uniesione od nasady oraz wywinięte końce pasm. Zdecydowanie odradzi ci: całkowitego odsłonięcia czoła, wysokich upięć oraz bardzo wystrzyżonych i krótkich włosów.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here