Daj swojej skórze dogłębne nawilżenie!

Każda skóra, niezależnie od wieku lub typu potrzebuje nawilżenia. Zabieg ten można wykonywać na dwa zasadnicze sposoby. A mianowicie, można skórę nawilżać od środka lub od zewnątrz. Nawilżanie od wewnętrznej strony polega na niczym innym, jak spożywaniu odpowiedniej ilości płynów, jest to minimum dwa litry, ale nie ogólnie płynów tylko raczej wody, i to tej dobrej wody, demineralizowanej lub mineralnej. Jest to również zbilansowana dieta, taka która będzie bogata w witaminy, minerały oraz inne substancje i pierwiastki biotwórcze, które spowodują nawodnienie naszych komórek od podstaw. Każdy zakątek i element naszej skóry będzie wzbogacony w substancje odżywcze, które zatrzymają wodę i poprawią jej ogólną kondycję. Jeśli mówimy o nawilżaniu od środka, warto jest również wspomnieć o uprawianiu sportów, szczególnie takich, które powodują utratę dużej ilości potu, gdyż wraz z nim wydalane są toksyny, które w znacznym stopniu utrudniają wchłanianie składników nawilżających, powodują również różnego rodzaju opuchlizny i zastoje w limfie. Wracając do nawilżenia od zewnątrz, to można tutaj skupić się, zarówno na składnikach pochodzenia naturalnego lub takich, które są chemiczne lub półsyntetyczne. Będą one w większym lub mniejszym stopniu penetrować nasze komórki w celu nawilżenia i odżywienia. Możemy je stosować w domu lub w salonach piękności i odnowy biologicznej.

Kwas hialuronowy to idealne nawilżenie skóry!

Kwas hialuronowy (gr. „hyalos” – szklisty) należy do grupy polisacharydów, czyli cukrów złożonych i jest naturalnym składnikiem skóry właściwej oraz tkanki łącznej. Ma silne właściwości higroskopijne, tzn. wiąże i magazynuje wodę w tkance, a tym samym odpowiada za prawidłowe nawilżenie skóry, jej spójność, elastyczność i jędrność. Chroni tkanki przed infekcjami bakteryjnymi, „wymiata” wolne rodniki. Jego ilość zmniejsza się wraz z upływem lat i starzeniem się naszej skóry, ale możemy ten proces spowalniać poprzez uzupełnianie go z zewnątrz. Możemy to robić za pomocą kosmetyków z kwasem hialuronowym lub za pomocą stężonego kwasu, który wprowadzany jest pod skórę iniekcyjnie w połączeniu z liposomami. Skuteczność tego składnika zależy w głównej mierze od wielkości jego cząsteczki. Kwas hialuronowy wielkocząsteczkowy będzie idealnie nawilżał zewnętrzne warstwy skóry. Będzie tworzył film, który zabezpieczy ją przed nadmierną utratą wody. Natomiast ten pod postacią małych cząsteczek będzie wnikał głębiej i działał w dalszych warstwach naszej skóry.

Zabiegi kosmetyczne, w których wykorzystywany jest kwas hialuronowy!

Kwas hialuronowy w połączeniu z wodą tworzy substancję żelową, która wiąże kilka tysięcy razy więcej wody niż wynosi masa samego kwasu hialuronowego. Dlatego jest on ważnym nawilżaczem w kosmetologii, a w połączeniu z innymi składnikami aktywnymi wpływa na odbudowę kolagenu i elastyny. Obecnie stosowany jest bardzo często przez lekarzy medycyny estetycznej, w zabiegach laserowych, mezoterapii bezigłowej i igłowej oraz w zastrzykach wypełniających zmarszczki. Do medycznych iniekcji wypełniania tkanek stosowany jest przede wszystkim wielkocząsteczkowy kwas hialuronowy. Zabiegi z jego użyciem są niezwykle skuteczne i efektywne. Przeznaczony jest dla cer suchych i przesuszonych (również przesuszonej mieszanej i łojotokowej), a także jako profilaktyka przed nadmierną utratą wody ze skóry. Zawarte substancje aktywne zamknięte w liposomach działają wewnątrz naskórka a kwas hialuronowy tworzy na powierzchni skóry delikatny film. Zabieg pomaga odbudować naturalny płaszcz hydro-lipidowy, nawilża głęboko i długotrwale a procesy skórne zapoczątkowane zastosowanymi substancjami aktywnymi sprzyjają poprawie napięcia skóry i nadaniu jej atrakcyjnego wyglądu.

Działanie kwasu hialuronowego! Czy faktycznie jest taki skuteczny?

Kwas hialuronowy jest substancją naturalnie występującą w organizmie, stanowiącą środowisko dla fibroblastów produkujących kolagen i elastynę. Wstrzyknięty pod skórę wygładza delikatne zmarszczki, a także wymusza regenerację skóry w miejscach nakłuć, co prowadzi do przebudowy skóry. W trakcie tych zmian stymuluje również produkcję kolagenu i elastyny czyli składników kluczowych dla elastycznej i młodej skóry. Doprowadzenie jego cząsteczek do wnętrza komórki, to jak gdyby podanie „na tacy” substancji, które komórka może wykorzystać do odbudowy i swojej prawidłowej pracy. Dlatego jest szczególnie polecany jako profilaktyka w walce z nadmiernie przesuszona skórą oraz w zabiegach spłycania i wypełniania zmarszczek. Polecany jest dla każdej kobiety, niezależnie od wieku. Możesz go wykonać w każdym salonie piękności lub klinice estetycznej. Eksperci zalecają jego stosowanie przynajmniej raz na pół roku, gdyż zły tryb życia, stres oraz nieprawidłowa dieta powodują, że nasza skóra wiotczeje i wysusza się. Warto więc pomóc jej być elastyczną i odżywioną, również od środka.

 

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here