A czy właściwie istnieje tak!

Suszarki do farbowanych włosów, sensu stricto nie istnieją, ale poprzez dobór takiej, która będzie posiadała odpowiednie funkcje możesz w skuteczny sposób chronić swoje farbowane włosy. Zwłaszcza jeśli często myjesz głowę a nie masz czasu czekać na to, aby same wyschły. Na rynku sprzętów do stylizacji włosów jest wiele różnego rodzaju i typu suszarek. Możesz wybierać spośród tych, które są drogie, duże i raczej do użytku domowego oraz spośród tych, które są mniejsze, a tym samym tańsze oraz będziesz mogła je zabrać w podróż, gdyż zmieszczą się nawet do bagażu podręcznego. Jak wiadomo suszarka to nieodzowny element podczas modelowania i układania fryzury. Jest docenianym sprzętem szczególnie dla osób, które mają włosy wykazujące cechy niskoporowatych. Ich łuski ściśle przylegają do rdzenia włosa, a suszenie naturalne, czyli bez sztucznego źródła ciepła może zająć nawet parę godzin.

Jakie parametry lub funkcje są najlepsze w suszarkach do farbowanych włosów?

Najlepsze co będziesz mogła zrobić dla swoich farbowanych włosów, to suszenie ich w odpowiedniej temperaturze. Ich kolor będzie intensywny i nasycony. Nie będą się przesuszały i bledły. Dlatego wybieraj suszarki z tzw. efektem chłodzenia lub z zimnym strumieniem powietrza. Podczas suszenia włosów, zamiast tradycyjnego ciepłego strumienia, na głowie poczujesz również orzeźwiający chłodniejszy strumień. Będzie on w równym stopniu suszył, jak i chłodził. Jest to idealne rozwiązanie nie tylko dla włosów farbowanych, ale również skóry głowy, która ma tendencję do przesuszania się i łuszczenia. Zimniejsze powietrze szybko i efektywnie „wyciągnie” wilgoć z włosów i spowoduje, że będą lśniące i gładkie.

Wybierz suszarkę z jonizatorem powietrza. Jonizacja jest to proces zmiany stanu atomu lub cząsteczki, zachodzący pod wpływem wysokiej temperatury, pola elektrycznego, promieniowania lub bombardowania elektronami, który polega na oderwaniu lub przyłączeniu jednego lub kilku elektronów. Sprzęt wyposażony w tego typu funkcję jest idealny dla farbowanej czupryny, ale również do włosów, które się rozdwajają oraz puszą. Jonizacja domyka łuski włosów i sprawia, że włosy dłużej utrzymują nowy kolor, a takie, które są farbowane wielokrotne pozostają zdrowsze i błyszczące. Nowoczesny sprzęt do suszenia z jonizacją sprawią, że Twoje włosy nie będą potrzebować żadnych dodatkowych, zaawansowanych zabiegów regeneracyjnych. Profesjonalny sprzęt do stylizacji włosów nie niszczy ich, lecz pielęgnuje. Warto się więc na nią zdecydować.

Suszarki turmalinowe to dość nowy wynalazek. Tak jak jonizator, tak również turmalin pod wpływem wysokiej temperatury wytwarza jony ujemne, które domykają rozchylone łuski włosowe. Dzięki tej właściwości suszarka do włosów jest dużo bardziej efektywna i pozostawia włosy gładkie i błyszczące. Aby dodatkowo podkreślić idealną strukturę włosa, do stylizacji włosów można użyć szczotki turmalinowej i turmalinowej prostownicy do włosów.

Kierunek strumienia powietrza też jest ważny, gdyż jeśli będzie skierowany w odpowiednim kierunku cały zabieg suszenia będzie przebiegał sprawnie i szybko. Ty będziesz miała czas na inne zabiegi kosmetyczne lub pielęgnacyjne. Natomiast twoje włosy będą krócej poddawane wysokiej temperaturze, która może je w znacznym stopniu osłabiać i wysuszać.

Zwróć również uwagę na moc suszarki. Najlepsze bowiem będą te, które mają dużą moc, czyli taką równą 1300 Watów i więcej.  Wartość tego parametru wpływa na szybkość procesu suszenia włosów, i tym samym skraca czas ekspozycji włosów na wysoką temperaturę.

Dobrze będzie również, jak twoja nowa suszarka będzie posiadała funkcję tworzenia niskiego pola elektromagnetycznego. Starsze modele wciąż wytwarzają wysokie pole elektromagnetyczne w ilości, która wskutek częstego stosowania może okazać się niebezpieczna. Jednak nowe technologie znacznie obniżyły ten czynnik, przez co stały się bezpieczniejsze zarówno dla włosów, jak i środowiska naturalnego.

Podsumowując!

Suszarka do włosów znajduje się zapewne w każdym domu. To podstawowy sprzęt używany podczas codziennych zabiegów pielęgnacyjnych włosów. Jednak niewłaściwie dobrane akcesoria do stylizacji włosów mogą powodować ich przesuszenie i łamliwość, a także puszenie się i elektryzowanie fryzury. Na szczęście istnieje wiele rodzajów wysokiej jakości suszarek do włosów, takich jak suszarki ceramiczne, turmalinowe czy jonowe, wykorzystujących korzystne działanie jonów ujemnych na strukturę włosa. Bez wątpienia najlepsze jest naturalne schnięcie włosów, bez użycia suszarki. Jednak w porannym biegu to właśnie suszarka przychodzi nam z pomocą i pomaga nam przygotować się na czas. Nowoczesne suszarki do włosów są bardzo skuteczne, a równocześnie niezwykle delikatne. Dlatego podczas zakupu nowej suszarki kieruj się poniższymi radami, a twoje włosy, czy to farbowane czy tez nie, będą zawsze piękne, zadbane oraz lśniące.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here