Prostowanie wcale nie jest takie łatwe!

Zabiegi prostowania włosów chyba nie są obce żadnej kobiecie. Włosy prostujemy na co dzień i odświętnie. Do pracy i nawet wtedy kiedy zostajemy w domu. Niezależnie od tego kiedy to robisz, warto by było abyś robiła to w sposób poprawny i takich, który nie spowoduje zniszczeń na twojej głowie. Bowiem codzienne poddawanie włosów wysokiej temperaturze, zwłaszcza gdy nie są one na to gotowe to zabierz, który skutecznie może je przesuszyć  i zniszczyć. Zamiast pięknych lśniących włosów będziesz miała siano na głowie i rozdwojone końcówki. Warto byś wiedziała jak poprawnie należy przygotować włosy do zabiegu prostowania.

Zacznijmy od…

Aby fryzura układała się nienagannie, przed prostowaniem należy przygotować włosy, to znaczy umyć je szamponem, a następnie przygotować do kontaktu z prostownicą, czyli odpowiednio  je nawilżyć. W tym celu warto sięgnąć po odżywkę nawilżającą. Tak przygotowane włosy mogą zostać poddane działaniu gorącej prostownicy.

Raczej na suche niż na mokre!

Dalszy sposób postępowania zależy od rodzaju posiadanego urządzenia. Jeżeli prostownica nie jest wyposażona w funkcję prostowania włosów na mokro, trzeba przed skorzystaniem z niej wysuszyć włosy,  w przeciwnym przypadku może dojść do spalenia kruchej konstrukcji włosa. Taka lekkomyślność doprowadzi do uszkodzenia włosów, w konsekwencji do ich wysuszenia i  połamania. Wówczas włosy będą wyglądały jak siano i nie uda się ułożyć z nich żadnej ładnej fryzury, z powodu zniszczonych, spalonych przez prostownicę kosmyków. Wysusz głowę i użyj kosmetyków zabezpieczających oraz ułatwiających uzyskanie prostych oraz lśniących włosów. Takie produkty chronią strukturę włosa przed wysoką temperaturą. Obecne w nich termoaktywne substancje sprawiają, że włosy z łatwością poddają się prostowaniu oraz nie stracą połysku.

Kilka słów o samym zabiegu!

Prostuj zawsze w sposób przewidziany oraz wcześniej zaplanowany, uchroni cię to przed prostowaniem jednego pasma wiele razy. Spowoduje, że szybko i bez zbędnych problemów uzyskasz piękne lśniące i gładkie włosy. Na początku powinnaś wydzielić na głowie regiony z pasmami, które chcesz poddać zabiegowi prostowania. Przydadzą ci się spinki i wsuwki, które idealnie zepną włosy i oddzielą je od już wyprostowanych włosów. Najlepiej zacząć cały zabieg z tyłu głowy, dlatego przyda ci się duże lustro ewentualnie pomoc osoby, która tę czynność wykona. Urządzenie prostujące, czyli rozgrzane ceramiczne lub tytanowe płytki, należy przesuwać po włosach od ich nasady aż po same końce. W równym i miarowym tempie, bez zatrzymywania się na żadnej z wysokości i długości pasm włosów. W zależności od potrzeby, czynność można powtórzyć, ale nie więcej niż dwa razy. Jeśli włosy przestygną zawsze możesz do nich wrócić, ale jesteśmy przekonani, że jeśli je odpowiednio napniesz i równomiernie poddasz wysokiej temperaturze, to nie będzie to potrzebne. Na pewno nie powinnaś ich czesać i szarpać po zabiegu. Możesz to zrobić zanim przystąpisz do prostowania, ale nigdy po.

Preparaty do prostowania włosów!

Na rynku dostępne są różnego typu preparaty, które nadadzą twoim włosom nieskazitelny blask i gładkość, taką której oczekujesz po prostowaniu włosów. Kosmetyki takie, zawierają woski, jedwab oraz witaminy, które szybko wnikają do jeszcze ciepłych włosów i idealnie je nabłyszczają. Tylko pamiętaj, że jeśli masz cienkie i przetłuszczające się włosy to mogą one spowodować ich obciążenie i przyśpieszyć proces ich brudzenia się. Jeśli nie chcesz dopuścić do takiego stanu, to nie stosuj ich lub ewentualnie w niewielkiej ilości i tylko na końcówki włosów, tak aby skóra nie miał kontaktu z preparatem.

Czas na ranking prostownic fryzjerskich!

  1. Fox Jazz- prostownica, która nie szarpie włosów, dzięki wibrującym płytkom, które wykonane są z tytanu, ma ona elektroniczny system nagrzewania się, który dba o to aby prostownica była zawsze w jednakowy sposób nagrzana.
  2. Wahl Cutec Ceramic Advanced- oprócz prostowania można nią kręcić loki, ma płytki ceramiczne i inteligentny system przeprowadzenia zabiegu, będzie ona idealna dla wszystkich wrażliwych użytkowniczek
  3. MA CP1- idealnie prostuje nawet najbardziej oporne włosy, gdyż dwa o ich odpowiednie nawilżenie dzięki systemom termoregulacji, ma długi kabel i ładną obudowę 😉
  4. Fox Chillout- to prostownica wyposażona w tytanowo- lustrzane płytki, ponad to ma regulacje temperatury w zakresie od 150-230 stopni oraz automatyczne wyłączanie po godzinie nieużywania, tak więc idealna dla zabieganych i zapominalskich kobitek
  5. Efalock Flat Fire- prostuje przy użyciu podczerwieni, dlatego twoje włosy są zawsze dobrze wyprostowane i ochronione przed wysoka temperaturą, dodatkowo ma elektroniczny moduł sterujący.
  6. Ermila Magic Straight +- jej główną zaletą jest posiadanie tytanowo- turlaminowych płytek, które jonizują włosy, ponad to ma ergonomiczny kształt i nie męczy dłoni podczas długiego zabiegu prostowania.
  7. ma CP3 Digital Nano Tourmaline Laser Ion- laserowa jonizacja, płytki ceramiczno- turmalinowe oraz duży zakres temperatur, cóż więcej potrzeba, aby ją mieć w swoim domu 😉

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here