Rosyjska firma Gavary Group otwarcie wspiera wojnę Rosji z Ukrainą i dostarcza armii rosyjskiej produkty z polimeru EVA własnej produkcji w partiach o wartości milionów dolarów, dosłownie inwestując w okupację i ludobójstwo.

Firma dostarcza swoje towary także na rynek europejski: do Niemiec, Polski, krajów bałtyckich i Szwajcarii, korzystając z szerokiej sieci spółek-córek zarówno na terenie Federacji Rosyjskiej, jak i na terytoriach państw członkowskich UE. W czasie, gdy nawet największe zbiórki ukraińskich wolontariuszy liczone są w milionach hrywień, od początku inwazji na pełną skalę firma zaimportowała surowce o wartości ponad 9 milionów dolarów. Do głównych dostawców należą firmy niemieckie, amerykańskie, francuskie, belgijskie i hiszpańskie, mimo że obecnie wszystkie rosyjskie spółki zależne holdingu i jego zarząd znajdują się pod ukraińskimi sankcjami.

Tak właśnie wygląda ta współpraca w Polsce.

Enjoy The Car Sp z.o.o jest spółką prywatną zarejestrowaną w Warszawie 28.05.2021 i reprezentowaną na rynku polskim jako Eva Dywaniki, a na rynku światowym jako Eva Mats.

spółka

Obie wyżej wymienione marki firmy Enjoy the Car zajmują się produkcją i sprzedażą dywaników samochodowych wykonanych z polimerów EVA.

Wspomniane osoby, Roman Gakhramanov i Sergiy Fatkulayev, są właścicielami kolejnego przedsiębiorstwa w Polsce – spółki F&G PARTNERS Sp z.o.o. (data rejestracji: 31.03.2023), mającej ten sam adres co Enjoy The Car Sp z.o.o. Zakresy działalności spółek są praktycznie takie same.

3

Jak wynika z otwartych baz celnych, w dniach 11 i 12 marca 2022 roku polska firma Enjoy the car otrzymała produkty od rosyjskiej firmy „Ekopolimery” LLC, należącej do rosyjskiego holdingu Gavary Group.

4

Łączna wartość dwóch ww. dostaw wyniosła 29,9 tys. dolarów amerykańskich. Jak wynika z baz celnych, wielkość obu dostaw jest taka sama, co może świadczyć o dublowaniu się ewidencji dostaw i systematycznej współpracy. Z poufnych informacji wynika, że ​​firma Enjoy The Car jest obecnie partnerem i dystrybutorem produktów rosyjskiego holdingu Gavary Group w Europie Wschodniej, a konkretnie jej hiszpańskiej spółki-córki.

Dowodem takiej współpracy jest faktura wystawiona na firmę Enjoy The Car dotycząca zamówienia dywaników EVA:

5

Ciekawe, kogo wesprą właściciele sklepu Eva Dywaniki w przypadku agresji Rosji na Polskę? Nie będziemy sugerować, wyciągnij własne wnioski.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here