Proste czy kręcone, o to jest pytanie?

Czasem masz ochotę na całkowicie proste włosy, a czasem lubisz siebie w zwiewnych, romantycznych lokach i falach. Wszak kobieta zmienna jest!, jak pisał klasyk. XXI wiek to okres tak ogromnej ilości możliwości w stylizacji, że z pewnością każda osoba znajdzie coś co będzie odpowiadało jej preferencjom oraz zasobności portfela. Dziś już nie musisz godzinami zaplatać wałków. Parzyć palców oraz męczyć się z nimi przez całą noc. Nakładać na głowę gustownego berecika i czekać aż temperatura lub parafina zamknięta w wałkach zrobi z ciebie niewinnego Amora, że będziesz miała fikuśne loki, które pewnie i tak nie przetrwają przez całą imprezę. Tak było kiedyś! Dzisiaj producenci prześcigają się w pomysłach, jak przyciągnąć twoja uwagę. Jak spowodować, aby klient wybrał właśnie jego produkt, a nie konkurencji. I powiem szczerze, że sposobów mają całkiem wiele, a to pewnie jeszcze nie koniec ich możliwości, pewnie jeszcze nie raz wyciągną przysłowiowego „królika z kapelusza” i nas czymś zachwycą. Cóż! pozostaje nam tylko czekać, ale już dziś możemy delektować się różnego typu wynalazkami. Możemy testować je na własnych głowach i obserwować efekty ich działania. I jeśli najdzie nas taka ochota, w parę minut możemy mieć zakręcone loki czy proste i lśniące włosy. A wszystko to będzie możliwe za sprawą jednego urządzenia…

Rzecz o lokówko-prostownicy!

Każda z nas chce pięknie wyglądać, ale w zabieganym życiu nie ma czasu, aby spędzać w łazience kilku godzin w celu osiągnięcia zakręconych pasm włosów lub idealnie wygładzonych i lśniących. Producenci wychodzą naprzeciw tego typu oczekiwaniom i na rynek wypuszczają co raz to nowe sprzęty, które będą łączyły w jednym urządzeniu wiele funkcji stylistycznych. Jednym z takich sprzętów jest lokówko-prostownica. Jest to nic innego jak właśnie połączenie znanej i cenionej lokówki z prostownicą czyli wynalazkiem troszkę późniejszym. Decydując się na jej zakup możesz być pewna, ze twoja domowa stylizacja będzie zawsze udana. Jeśli nabierzesz wprawy, to wyczarujesz najbardziej wymyślne kompozycje z włosów, i to niezależnie od tego czy jesteś właścicielka długich kosmyków, czy też takich nieco krótszych. Zawsze będziesz wyglądała olśniewająco.

Lokówko-prostownice wyposażone są w elementy grzewcze, które z jednej strony mogą zrobić loki, a z drugiej je wyprostować. Tym elementem grzewczym jest nic innego jak rozgrzana ceramika, tytan lub teflon. Wszystko zależy od ceny i modelu sprzętu. Dziś już każdy sprzęt tego typu wyposażony jest również w regulator temperatury, którego jakość jest również uzależniona od ceny.

Jak wybrać najlepszą lokówko-prostownice?

Sposobów jest wiele. Możesz kierować się opiniami stylistów, fryzjerów, koleżanek lub własnym doświadczeniem. Możesz również obrać strategię doboru sprzętu na podstawie ceny oraz dodatkowych elementów, w które są one doposażone.  Na pewno powinnaś zwrócić uwagę na:

Regulację temperatury!

To bardzo ważna funkcja, która pozwala na dostosowanie natężenia ciepła do struktury naszych włosów. Posiadaczki cienkich włosów nie potrzebują 200 stopni Celsjusza by sprawić, żeby ich fryzura była idealnie prosta. Wystarczy wtedy ustawić  mniej stopni. Po co narażać naszą czuprynę na niepotrzebne działanie wysokiej temperatury, która może delikatne włosy zniszczyć i pozbawić blasku. Warto zatem zadbać o to by prostownica, którą wybierzemy dawała nam możliwość dopasowania temperatury do naszych indywidualnych potrzeb. Tutaj jest wiele typów regulacji. Istnieją takie sprzęty, które można zaprogramować oraz takie, które w inteligentny sposób wychwytują rodzaj i grubość włosów i same dostosowują wysokość temperatury.

Płyty grzewcze!

Kiedyś popularne i praktycznie zawsze wykorzystywane były płytki teflonowe, nie nagrzewały się równomiernie i zagrożenie przypalenia włosów było dość wysokie. Na szczęście prostownice, wykonane z materiałów najmniej korzystnych dla naszych włosów powoli są wycofywane z rynku.  Obecnie największą popularnością cieszą się płytki ceramiczne. Rzadko kiedy bywają wykonane z tego materiału w stu procentach. Producenci zazwyczaj mieszają ten materiał z tytanem lub aluminium. Ważne by przy wyborze zwrócić uwagę na grubość ceramicznej powłoki, bowiem im są one grubsze, tym będą trwalsze.

Szerokość płytek!

Im szersze tym przeznaczone do dłuższych włosów oraz takich grubych i wielowarstwowych. Im płytka węższa, tym z powodzeniem lepiej poradzi sobie z cienkimi włosami.

Co z częścią zakręcającą loki?

Ona również powinna być wykonana z najwyższej klasy komponentów, oraz jej szerokość powinna być dostosowana do grubości naszych włosów, bowiem na cienkiej lokówce trudniej będzie nam zakręcić grube i duże loki. Ta część sprzętu winna być wyposażona w otwory, przez które przechodzić będzie ciepło oraz w silikonowe ograniczniki zsuwania się kosmków włosów. Warto jest również zwrócić uwagę, na to aby całość urządzenia miała domieszki pierwiastków jonizujących np. turmalinu , które sprawią, że po zabiegu nasze włosy będą lśniące i gładkie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here