Chroń to co masz najcenniejsze!

Doskonale wiemy, że latem należy używać kremów z filtrem. Jednak mamy również świadomość jak wygląda to w praktyce. Bardzo często bagatelizujemy zalecenia lekarzy i sporadycznie sięgamy po kosmetyki chroniące przed słońcem. To niewybaczalny błąd! Niestety takie postępowanie może mieć bardzo poważne konsekwencje w przyszłości. Rak skóry, przebarwienia, zmarszczki czy poparzenia słoneczne to tylko niektóre z nich. Jak się przed nimi chronić? Kremy z filtrem są obecnie najskuteczniejszą metodą ochrony przed szkodliwym promieniem UV. Dlatego należy ich używać każdego dnia! I niezależnie od pogody oraz pory roku, to miejmy na uwadze fakt, ze słońce zawsze świeci, tak więc zawsze może podrażnić naszą delikatną skórę.

Jaki krem z filtrem wybrać?

Przede wszystkim powinien on zawierać odpowiednio wysoki filtr UVB – patrz cyfra po skrócie SPF. Do niedawna oznaczenia na opakowaniach były niejednolite. U jednego producenta najwyższą wartością SPF było 60+, a u innego 100. Ponieważ wprowadzało to chaos informacyjny, w zeszłym roku Komisja Europejska ujednoliciła skalę SPF – za najwyższą wartość przyjęto 50+. Zgodnie z nowymi ustaleniami producenci nie będą mogli umieszczać na opakowaniach różnych, nie do końca prawdziwych informacji, np. o tym, że produkt zapewnia stuprocentową blokadę, bo tak doskonały system nie istnieje. Komisja zaleca, aby na opakowaniach znalazły się informacje dotyczące prawidłowego nakładania produktu oraz zasady bezpiecznego korzystania ze słońca. Wielu producentów nie zdążyło jeszcze dostosować się do nowych zaleceń Komisji, dlatego w tym sezonie znajdziemy preparaty oznakowane zarówno po nowemu, jak i po staremu.

Jeśli chodzi o kremy z filtrem pod makijaż to stosujmy się zasadą doboru, po tym jaki mamy rodzaj skóry. Gdyż każdy krem do twarzy wyposażony jest w ochronę przed słońcem. Miej jednak na uwadze pewne określenia.

Bloker słońca to nie to samo co oznaczenie SPF. Blokery to produkty o SPF powyżej 30, natomiast te z wartością poniżej chronią twoją skórę w mniejszym stopniu. Na pewno lepiej niż byś nic nie miała na twarzy, ale na pewno nie tak skutecznie jak te blokerowe.

Pamiętaj o tym, aby używać kremu z SPF30 kiedy masz jasna karnację. Unikaj również nasłonecznienia w godzinach 10-16. wówczas nawet najwyższy bloker może nie być skuteczny.

Zwróć uwagę na szerokie spektrum działania kremów. Dobrze gdyby miały filtry UVA i UVB. Promieniowanie ultrafioletowe w wysokiej dawce zwiększa powstanie czerniaka a w konsekwencji złośliwego raka skóry.

Wiedz, że filtr SPF 15 od 94% – 95% ochrony przed UVB, SPF 28 już 96% ochrony.

Na wakacjach i w miejscu gdzie będziesz miała kontakt z wodą zaopatrz się w krem wodoodporny.

Poszukaj bezzapachowego i hipoalergicznego kremu z filtrem, jeśli masz uczulenie na pewne produkty do ciała. Zrób małą plamkę z kremu na skórze żeby potwierdzić, czy dany krem jest rzeczywiście hipoalergiczny.

Nałóż krem z filtrem 30 minut przed wystawieniem skóry na słońce. Większość ludzi potrzebuje około 30 gramów kremu z filtrem, czyli około kieliszka, aby pokryć swoje ciało. Powtórz nałożenie kremu co dwie godziny, lub częściej jeśli pływasz lub jeśli obficie się pocisz.

Co powinnaś wiedzieć na temat promieniowań:

  • Promieniowanie UVB powoduje poparzenia słoneczne. Promieniowanie UVA powoduje powstawanie zmarszczek i przedwczesne starzenie się skóry. Badania dowodzą, że oba typy promieniowania przyczyniają się do powstania rakotwórczych narośli.
  • Nie ma dowodów, że kremy z filtrem uchronią przed rakiem skóry. Twoje bezpieczeństwo zależy od zminimalizowania wystawienia skóry na słońce podczas godzin szczytowych (od 10 rano do 16 po południu). Noś kapelusz z szerokim rondem, okulary z filtrem UV i ubrania o gęstym ściegu.
  • Nie istnieje “bezpieczne opalanie”. Solarium również wystawiają Twoją skórę na działanie szkodliwych promieni UV. Jeśli łatwo ulegasz poparzeniom słonecznym a musisz mieć ten ładny, złoty kolor skóry, użyj balsamu brązującego albo samoopalaczy.
  • Nie smaruj kremem z filtrem niemowląt do 6 miesiąca życia; zamiast tego zakryj je i nie wystawiaj na działanie promieni słonecznych.

Nasze hity:

  1. Payot Cc Expert. Specyfik ten przeznaczony jest do skóry dojrzałej, najlepiej sprawdzi się dla kobiet po 50 roku życia. Produkt ten ma szerokie spektrum działania. Środek nie tylko chroni przed szkodliwym promieniowaniem UV, lecz również nawilża skórę. Sprawia on, że staje się ona miękka i gładka. Co więcej jest to krem CC, co oznacza, że ma na celu ukrycie niedoskonałości cery. Dlatego też wszelkie przebarwienia zostaną zamaskowane, nie uwypuklając zmarszczek na twarzy. Środek wpływa na skórę i pobudza ją do samoistnej regeneracji. Dzięki temu staje się ona bardziej elastyczna, a zmarszczki się wygładzają. Produkt ten ma lekką konsystencję i szybko się wchłania. Dlatego też może być używany pod makijaż
  2. Olivolio Intensywny Arganowy- to krem polecany dla osób chcących skutecznie nawilżyć swoją skórę. Kosmetyk ten przeznaczony jest do każdego rodzaju cery. Można go stosować zarówno na dekolt, jak i na twarz. W połączeniu z delikatnym masażem pozostawi Twoją skórę odprężoną. Ma również kwas hialuronowy, który dogłębnie nawilża, nawet bardzo przesuszoną skórę. Co więcej, wyrób wyposażony jest w filtr SPF 20, który chroni przed niebezpiecznym dla zdrowia promieniowaniem UV
  3. Yonelle Metamorphosis D3 Anti-Wrinkle CC- Kosmetyk ten ma działanie nawilżające. Przeznaczony jest do każdego rodzaju cery. Ponadto stwierdzono, że ma działanie przeciwzmarszczkowe. Zastosowana formuła ma na celu zamaskowanie przebarwień i ukrycie niedoskonałości. Krem wyposażony jest w filtr SPF10, który ma za zadanie chronić przed szkodliwym promieniowaniem UV.
  4. Skin79 Sun Protection- Specyfik ten może być stosowany zarówno przez kobiety, jak i przez dzieci. Przeznaczony jest do każdego typu cery, nawet do bardzo wrażliwej. Kosmetyk został stworzony, aby chronić delikatną skórę. W składzie znajdują się naturalne filtry. Ponadto do produkcji użyto ekstraktów roślinnych. Produkt ten wyposażony jest w filtr, chroniący przed promieniowaniem UV SPF50. To sprawia, że nawet w upalne lato Twoja skóra się nie opali. Jeżeli jesteś po zabiegach kosmetycznych na twarz, warto stosować krem z tak dużym filtrem, gdyż zapobiega on powstawaniu przebarwień.
[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here