Praca w takim zawodzie jest to dość elitarne oraz wyjątkowe zajęcie. Jest to niejako odmiana stolarstwa. Wymaga ona nie tylko wprawy w rękach, ale również artystycznego podejścia do całości. W jaki sposób pracuje renowator oraz czym posługuje się podczas wykonywania swojej pracy? Przekonajmy się!

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/renowator-mebli-artystycznych-jak-wyglada-praca/

Czym zajmuje się renowator mebli artystycznych swojej pracy?

Do pracy renowatora będzie należało przede wszystkim nadanie nowego życia meblom nadszarpnięty przez skutek czasu. W swojej pracy zazwyczaj do czynienia będzie miał ze starymi, zabytkowymi meblami. Renowator będzie wykonywał ja innymi metodami, niż tymi, które stosowane są współcześnie.

Nie oznacza to jednak, że nie da się przywrócić dawnego blasku meblowi. Renowator zaczyna od naprawy pęknięć oraz wypaczeń w meblu. Osoba zajmująca się renowacją będzie musiała wzmocnić całą konstrukcję oraz rekonstruować brakujące elementy.

Czasami fachowiec będzie musiał wykonać swoją pracę przez rekonstrukcję mebla w całości. Następnym krokiem jest impregnacja drewna oraz eliminacja owadów, które nie niszczą. Drewno lite wymaga naprawy powierzchniowej, a ewentualne ubytki będą potrzebowały naprawy. Zabiegi takie jak usuwanie starej powłoki wykończeniowej, przygotowanie powierzchni do wykończenia jest również elementem należącym do pracy renowatora.

Drewno wymaga bowiem zabarwienia, okucia, a sam mebel konserwacji. Przedmioty renowatora wykończone są metodami tradycyjnymi, ale również zupełnie nowoczesnymi. Wszystko zależy oczywiście od stanu w jakim jest mebel oraz jakie posiada on potrzebny renowacyjne.

Renowator mebli artystycznych – usługi snycerskie

Oprócz tradycyjnych prac renowator mebli artystycznych przyjdzie ci się zmierzyć tak zwanym snycerstwem. Jest to bardzo stara dziedzina sztuki zdobniczej. Polega ona na rzeźbieniu w drewnie.

Stare oraz zabytkowe meble często zawierają właśnie drewniane reliefy, zdobione techniką snycerską. Jaka renowator przyjdzie Ci również odtwarzać dzieła z takiej stylistyce. Czasami będziesz posługiwać się sprzętem, który będzie miał z pewnością więcej lat niż ty. Właśnie dlatego praca renowatora mebli artystycznych wymaga również wiedzy historycznej oraz wysokich zdolności manualnych. 

Zobacz też: https://www.luxclub.pl/jak-zostac-renowatorem-mebli-artystycznych/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here