Twarz owalna to ideał?

Do owalnej twarzy pasują prawie wszystkie fryzury. Jednakże, istnieje kilka takich, w których kobiety o takim typie twarzy wyglądają lepiej od innych. Wówczas idealne piękno owalnej twarzy jest wyeksponowane oraz podkreślone. Kobiety o takim typie twarzy mają najłatwiej z nas wszystkich, gdyż jest to twarz o bardzo dobrych proporcjach i prawie nieskazitelnym wyglądzie, dlatego jej posiadaczki to najczęściej aktorki oraz celebrytki, to osoby znane z kolorowych gazet i telewizji. Każda kobieta ma prawo być piękna i każda z pewnością by tego chciała. Pewnie uważasz, że do Ciebie mało która fryzura pasuję. Mylisz się, pasuje do Ciebie więcej niż sądzisz. Jakiś czas temu twierdzono, że do twarzy o kształcie serca pasują tylko fryzury krótkie i pocieniowane włosy, a osoby z podłużną twarzą nie powinny nosić długich włosów. Takie teorię są stare i nie prawdziwe w obecnych czasach. Fryzury do twarzy owalnej mają za zadanie ukryć zbyt wysokie czoło i optycznie skrócić podbródek. Jeśli masz owalną twarz w zasadzie nie powinnaś mieć kłopotów z doborem fryzury, ponieważ do owalnej twarzy pasują niemal wszystkie.

Jak więc ocenić, czy jesteś posiadaczką owalnego kształtu twarzy?

Owalna twarz charakteryzuje się wysokim czołem i nieco wydłużonym podbródkiem. Jej długość jest mniej więcej półtora razy mniejsza od szerokości. Na wysokości czoła i żuchwy, twarz ma zbliżoną szerokość i jest tylko nieznacznie szersza na wysokości kości jarzmowych. Kobiety, które reprezentują ten typ kształtu twarzy mogą poszczycić się najpiękniejszymi rysami wśród wszystkich kształtów twarzy. Twarz wygląda miękko, łagodnie i bardzo kobieco. Takich rysów można tylko pozazdrościć. Obecnie owalna twarz uważana jest za kształt idealny, do którego powinno dążyć się podczas stylizacji wszystkich innych typów twarzy. Tylko kobiety o tym kształcie twarzy mogą pozwolić sobie na wszystkie rodzaje fryzur. Pasują im zarówno fryzury krótkie jaki i długie, jednak z przewagą na te drugie. W zależności od typu owalu, niektóre krótkie fryzury mogą podkreślać wydłużone rysy twarzy.

Jakie fryzury będą najlepsze?

Fryzury dla okrągłej twarzy powinny wyrównywać proporcje pomiędzy wysokim czołem i wydłużonym podbródkiem oraz podkreślać atuty owalnej twarzy, czyli kształtne policzki. Aby owalna twarz wydawał się krótsza, należy wybierać fryzury z grzywką, taką długą, gęstą i prostą, która w całości zakryje czoło, która miękko będzie opadała na twarz. Doda ona harmonijnego piękna i podkreśli wszystkie twoje atuty. Owalna twarz dobrze prezentuje się w towarzystwie linii ciągłych, ukośnych i falistych. Wskazane są długie, proste włosy oraz półdługie fryzury z mocnym cieniowaniem na całej długości. W przypadku tego kształtu twarzy sprawdzą się wycieniowane pasma wokół twarzy, różne długości włosów wokół niej pięknie podkreślą zalety urody. Jeśli natomiast chodzi o krótkie włosy, to idealnie sprawdzi się tzw. bob. Do owalnej twarzy pasuje taki ze skośna grzywką, którego objętość i dynamizm odwróci uwagę od podbródka. Kobiety z owalną twarzą pięknie wyglądają z fryzurą pixie z grzywką na boku. Aby uwydatnić ładne kości na policzkach, najlepiej wybrać fryzurę z delikatnym cieniowaniem na wysokości właśnie policzków. Tego typu strzyżenie w idealny sposób pokaże to co w twojej twarzy najładniejsze.

Jakich fryzur unikać?

Z pewnością tych, które nie dają wrażenia objętości włosów na głowie. Takich, które są płaskie i ściśle przylegają do głowy. Są to przede wszystkim długie, proste włosy z przedziałkiem na środku, bez grzywki. Ten sposób optycznie wydłużamy i tak już pociągłą twarz. Powinnaś również unikać bardzo długich włosów, takich do piersi i dłuższych. Po prostu, tego typu długości to nie jest rozwiązanie dla twojej ślicznej i proporcjonalnej twarzy. No chyba, że z długich zwiewnych kosmków włosów wyczarujesz zakręcone loki, takie które będą uniesione u nasady oraz będą nadawały całej stylizacji objętości i frywolności. Wówczas możesz mieć długie włosy. Możesz również dołączyć do nich wcześniej omówiony rodzaj grzywki. Takie połączenie wycieniowanych lecz długich włosów z grzywką będzie również idealne, będzie propozycją na wieczorną kolację z ukochanym lub codziennym lookiem do pracy w korporacji. Możesz również postawić na różnego typu upięcia i koki, a także warkocze. Po pierwsze zabezpieczą twoje długie włosy przed zniszczeniem i plątaniem, po drugie będą nadawały włosom objętości. Pamiętaj tylko o zasadzie, że im wyżej zaczeszesz włosy i upniesz je niemalże na czubku głowy, tym fryzura będzie ładniejsza, a twoja twarz będzie się w niej pięknie prezentowała.

I nie zależnie od tego czy wybierzesz fryzurę z włosami długimi, półdługimi czy krótkimi w roli głównej. Wiedz jedno piękno kobiety tkwi w uśmiechu, pewności siebie i zadowoleniu z życia. Resztę można wystylizować.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here