Koloryzacja od początku!

Odkąd pamiętasz na twojej głowie widniał kolor czekoladowego brązu, ewentualnie kruczo czarny. Jednym słowem nie byłaś zwiewną i powabną nimfą, ale twardo stąpającą po ziemi kobietą, której kolor włosów tylko podkreślał mocne strony charakteru. Jednak nadszedł taki czas, kiedy ty również zapragnęłaś dołączyć do reprezentantek blond, długich i lekkich loków lub krótkiej i dobrze przemyślanej fryzury, niczym Annie Lennox. Cóż począć z tymi marzeniami, jeśli na głowie wciąż widnieją ciemne oblicza mocy, a domowymi sposobami boisz się zaryzykować utraty jednego z atrybutów twojej kobiecości.

Redakcja podpowiada i doradza. Z nami z pewnością będzie ci raźniej!

Początek anioła, pożegnanie diabełka!

Wciąż kręcą cię niepokorne kobiece charaktery. Chcesz być waleczna, niezależna i wszystkim manifestować swoja siłę. Dotychczas twoja fryzura to odzwierciedlała i mówiła wszystkim z kim mają dotyczenia, jeszcze przed tym jak weszli z tobą w bliższy kontakt. Wszystko się zgadza, ale ty już nie chcesz aż tak bardzo „krzyczeć wizerunkiem”. Twoje życie jest w miarę poukładane, nie nudzisz się, ani w pracy, ani w domu i chcesz zwyczajnie zwolnić i złagodnieć. Nie charakterem, ale wyglądem. Zapragnęłaś blond włosów. I postanowiłaś sukcesywnie do tego dążyć. Jeśli, tak jest, my ci potowarzyszymy.

Niech moc będzie z twoimi włosami!

Witalność i odżywienie to twoje oręże. Zarówno jeśli chodzi o organizm, skórę, ale również włosy. Jeśli w twoim organizmie dzieje się źle, potocznie mówiąc jesteś niedożywiona, to twoje komórki w pierwszej kolejności odżywiają te partie ciała, do których mają najbliżej. W skrócie mówiąc przechodzą w tryb awaryjny i wykorzystują te składniki, które są im niezbędne do przeżycia. I włosy na tym cierpią, bowiem do ich komórek, cebulek i mieszków włosowych dociera minimalna ilość ważnych składników, takich które z reguły są śladowe w pożywieniu. Dlatego ich brak jest tak zauważalny i odbija się na kondycji naszych włosów oraz paznokci.  Jeśli zatem chcesz, aby twoje włosy lśniły i idealnie się układały, a przede wszystkim nie wypadały to dbaj o siebie w ich kontekście. Nie trzeba wspominać chyba o higienicznym trybie życia. Każdy zabieg kosmetyczny związany z farbowaniem, a szczególnie dekoloryzacja  niezwykle obciąża włosy. Odpowiednie ich przygotowanie, na tak stresującą sytuację spowoduje, że praktycznie w niezauważalny dla ich kondycji sposób, ściąganie koloru będzie tylko wspomnieniem.

Co dalej z tym niechcianym kolorem?

Jeśli jesteś silna, to znaczy twoje włosy są odżywione oraz przygotowane na dekoloryzację, to cały zabieg nie powinien wywołać poważniejszych konsekwencji na twojej głowie. Wprawdzie użyte do tego celu preparaty chemiczne są bardzo silne, ale ty masz ochronę w postaci silnych i odżywionych włosów. Twoja skóra głowy jest nawilżona i elastyczna. Nie wykazuje skłonności do łuszczenia i swędzenia. A wszystko to za sprawą przemyślanych kroków i odpowiedniego przygotowania się do ściągania koloru.

Sama dekoloryzacja!

Ściąganie koloru to zabieg, który powinien być przeprowadzany tylko i wyłącznie pod okiem profesjonalistów, we wnętrzu salonu fryzjerskiego. Podczas samego zabiegu używane są silne utleniacze i inne substancje, których opary mogą być drażniące dla naszego nosa, a w niewłaściwy sposób odprowadzone mogą wywołać nieprzyjemne skutki, w postaci kaszlu lub wysypki na skórze.

Mamy dwa sposoby dekoloryzacji. Za pomocą rozjaśniacza, „wypalanie koloru z włosa”. Sposób niezwykle niszczący włosy, ale szybki i niemalże stu procentowo skuteczny. Drugim sposobem jest dekoloryzacja za pomocą preparatów color peel. Takie zabiegi są wydłużone w czasie, ale z pewnością nasze włosy nam za to podziękują.

Koloru niema, i co dalej?

Po dekoloryzacji, niezależnie którą metodą, należy ujednolicić kolor włosów. Zabieg tego typu wykonuje się za pomocą specjalnych farb, które niezwykle silnie odżywiają włosy i powodują, że chociaż w niewielkim stopniu możemy je „przeprosić” za zbrodnię jaką na nich wykonałyśmy. Bowiem zawierają one w głównej mierze keratynę, która najszybciej odbudowuje i nawilża powierzchnię włosów.

Farbowanie włosów po dekoloryzacji!

Jest to efekt żmudny i niezwykle wydłużony w czasie. Nie ma konkretnej odpowiedzi ile może to potrwać, ale pod okiem fryzjera z pewnością oczekiwanie na nowy i wymarzony kolor, będzie upływało w miłej atmosferze.

Włosy ze zdjętym poprzednim pigmentem są słabsze, aniżeli te pofarbowane albo naturalne. Uzyskanie jednolitego koloru i wymarzonej fryzury będzie wymagało od ciebie niezwykłej cierpliwości, ale wszystko da się zrobić. Pamiętaj tylko o jednym! Niech twoim wsparciem będzie fryzjerka lub fryzjer. To da ci gwarancje sukcesu!

[Głosów:1    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here