Co to jest farbowanie panelowe?

To całkiem nowa metoda nanoszenia farby. Przyszła do nas z za oceanu, tam już była znana wiele lat temu. Wykorzystywana była przez znanych i cenionych stylistów gwiazd kina i muzyki. Do nas dotarła z niewielkim opóźnieniem, ale cieszmy się z tego że w końcu i nasi rodzimi fryzjerzy maja tego typu koloryzację w swoim menu. Zabieg jest dość nietypowy i złożony, ale pozwala uzyskać bardzo ciekawy efekt rozświetlenia na głowie. Włosy są jak gdyby muśnięte słońcem, a my wyglądamy jak po rajskich wakacjach na egzotycznej wyspie.

Popularność metody panelowego farbowania włosów!

W koloryzacji włosów najważniejsza dziś jest wielowymiarowość koloru, tak precyzyjnie dobrane i położone kolory, żeby wyglądały całkowicie naturalnie. W ostatnich latach kontrastowe baleyage zamieniały się w coraz mniej odróżniające się pasemka, potem przyszedł czas na ombre a potem w poszukiwaniu większej naturalności baleyage highlights. Teraz większość klientek w salonach pyta o nową, innowacyjną technikę flamboyage. Na portalach społecznościowych chwalą się zdjęciami z efektem pięknych, naturalnych refleksów, włosów muśniętych słońcem. Technika Flamboyage stała się niezwykle modna, dzięki takim gwiazdom, jak: Jennifer Lopez, Gisele Bundchen, czy Miranda Kerr.

Co to właściwie jest flamboyage?

Nazwa nowatorskiej techniki pochodzi z języka francuskiego. Łączy w sobie znaczenie słów:

„flamboyant” – ekstrawagancja, błyskotliwość, płomienisty blask, lśniący blask,

„flamboyer” – rozniecać płomień, płonąć, mocno świecić, błyszczeć,

„flamboyage” – razić, płonąć, błyszczeć,

„flame” – płomień,

„baleyage” czy „balleyage” – w znaczeniu techniki barwienia włosów

Wykonanie flamboyage na włosach trwa około dwóch godzin. Tyle czasu potrzeba, aby nadać włosom naturalny efekt rozjaśnienia słońcem. Ceny zabiegu wahają się między 150-400 zł.

Na czym polega panelowość tej metody?

Farbowanie włosów metodą panelową jest to przede wszystkim farbowanie wydzielonych partii włosów (w kształcie trójkąta, prostokąta lub trapezu) przy użyciu trzech do pięciu kolorów. Tak harmonijna mozaika ma zwiększać optycznie fryzurę. Cienkie pasma włosów przyklejają się do taśmy, następnie zabezpiecza się je papierowym paskiem o tej samej grubości co taśma i farbuje resztę włosów na jednolity odcień, dopasowany kolorystycznie do „pasemek”.

Technika nakładania farby jest bardzo delikatna, nie niszczy włosów jak np. zwykły baleyage, czy klasyczne farbowanie. Mówi się też, że flamboyage nadaje włosom efekt „push up”, bo dzięki rozjaśnieniu poszczególnych pasm zyskujemy optyczne uniesienie włosów, dzięki czemu wydaje się, że jest ich więcej. Efekt końcowy daje iluzję naturalnej głębi koloru włosów, optycznie dodaje włosom objętości i świeżości.

Przeznaczona jest dla każdej osoby, która  lubi lekki nieład we włosach, grę świateł. Gdyż metoda panelowego farbowania jest bardziej subtelna niż ombre czy baleyage. Będzie również idealnie pasowała dla osób, które mają fale i lekko zmierzwione włosy. Włosy po tym zabiegu wyglądają niczym muśnięte słońce, ale z tym wyjątkiem, że nie są zniszczone tylko promienne i zdrowo rozświetlone. Można go wykonać na każdym poziomie włosów, no chyba że masz białe włoski. Będzie również idealnym rozwiązaniem dla osób, które borykają się z suchymi i zniszczonymi włosami.

Przy panelowym farbowaniu włosów w domu warto wiedzieć kilka rzeczy?

  • farbę nakładaj na suche, brudne włosy
  • lepiej wybierz za cienkie pasemka aniżeli miałabyś przesadzić z ich szerokością
  • nie nakładaj od skóry głowy, tylko parę centymetrów niżej, nieregularnie.
  • czas trzymania mieszanki na włosach jest zależny od łatwości rozjaśniania się kosmyków
  • nie potrzebujesz czepka do farbowania, pasemka robisz nieregularnie
  • w zestawie jest grzebyk do wyciskania i mieszanka rozjaśniająca do rozrobienia o nieco rzadszej konsystencji

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here