Drzwi wejściowe to nieodzowny element każdego domu. By idealnie spełniały swoją funkcję muszą być bezpieczne, praktyczne, dopasowane do całości aranżacji domu oraz wizualnie powinny podobać się domownikom. Ich wybór jednak wcale nie jest taką oczywistą sprawą. Na rynku istnieje ogromny wybór drzwi wejściowych. Na jaki asortyment zwrócić uwagę? Jakie parametry powinny spełniać dobre drzwi? Zapraszam do zapoznania się z poniższym artykułem.

1. Trudny wybór

Producenci drzwi dają klientom olbrzymi wybór różnorodnych drzwi, które znajdują zastosowanie zarówno w mieszkaniach, domach czy biurach. Klienci mogą wybierać w drzwiach wykonanych z prawdziwego drewna lub aluminiowych i szklanych. Dodatkowo, szeroka paleta kolorów takich jak: biel, mahoń, złoty dąb, ciemny dąb, orzech czy ciemnoszary to najchętniej wybierane przez klientów obecnie kolory. Najpopularniejszym ostatnio modelem jednak są drzwi wejściowe z przeszkleniem.

Drzwi wejściowe z przeszkleniem, które może występować na górze, na dole, po boku lub na całych dniach są niezwykle nowoczesnym i stylowym dodatkiem do każdego domu. Ponadto, zostały zaprojektowane tak, by dopasować się do każdego typu aranżacji, nie burząc przy tym klimatu całości budynku. Możliwe jest również stworzenie przeszklenia pod konkretny wymiar i wzór, dzięki czemu jeszcze lepiej dopasujemy ich wygląd do całości.

2. Nie tylko do domów

Co ważne, drzwi wejściowe z przeszkleniem sprawdzają się nie tylko w domach czy mieszkaniach. Klienci chętnie wybierają tego typu asortyment do biur, kawiarenek, restauracji i hoteli. Zastosowane w nich szyby pozwalają na wprowadzenie do wnętrza naturalnego światła.

Przeszklenia to są wykonane z bardzo mocnych materiałów, tak by stanowiły dobre zabezpieczenie przez intruzami, którzy chcieliby się włamać do domu. Najczęściej tego rodzaju drzwi powinny być wyposażone w certyfikat określający antywłamaniową klasę, odporność ogniową oraz wskaźnik klasyfikacji akustycznej. Warto zwrócić uwagę na ten aspekt przy ich zakupie.

3. Plus od projektantów wnętrz

Drzwi wejściowe z przeszkleniem nadają lekkości całemu domowi, dlatego są chętnie polecane przez projektantów wnętrz oraz magazyny wnętrzarskie. Doskonale można dopasować je każdego stylu domu.

Bardziej odważne osoby decydują się na przeszklenia na całości drzwi, co daje naprawdę nowatorski i designerski efekt. W takim przypadku warto jednak postawić na szybę mleczną lub witraż.

Artykuł przygotowany w oparciu o materiały dostarczone przez firmę Internorm

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here